LAJMI FUNDIT:LDK merr Vendim për kthimin e Masave ja kur pritet që të…

Lidhja Demokratike e Kosovës sot ka mbajtur mbledhjen e Kryesisë. Pas mbledhjes, ka folur ministri i Infrastrukturës, Arban Abrashi, raporton Gazeta Express

Abrashi ka thënë se në mbledhjen e Kryesisë së LDK’së është diskutuar për vd/ekjet e fundit në QKUK, si pasojë e COVID-19.Ai tha se beson se keto dite do te rikthehen masat.

Ai ka deklaruar se duhet të kthehen masat, derisa ka shtuar se për këtë do të flasë më shumë ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj.

I pyuetur se nëse duhet të japë dorëheqje ministri i Shëndetësisë, pas ndodhive të fundit, Abrashi ka thënë se një gjë e tillë nuk është diskutuar.

Abrashi ka thënë se në mbledhjen e Kryesisë është diskutuar edhe për aktakuzën e Gjykatës Speciale ndaj presidentit Hashim Thaçi dhe kryetarit të PDK’së, Kadri Veseli.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *